10 najlepszych sposobów by oczarować gości weselnych (nie rujnując budżetu)

nasze publikacje - 10 sposobów by oczarować gości weselnych Goście, szczególnie ci młodzi bywają często na kilku weselnych imprezach w ciągu roku, mają porównanie. Co zrobić żeby szczególnie dobrze zapamiętali właśnie Wasze wesele?

Spraw by Wasze wesele było szczególne. Szczególne nie musi oznaczać szczególnie wystawne, wiele da się zdziałać mając trochę dobrych chęci i drugie tyle dobrych pomysłów. Żeby ułatwić Wam sprawę przedstawiamy poniżej 10 (naszym zdaniem) najlepszych sposobów na oczarowanie gości weselnych. Nie są to sposoby szczególnie kosztowne, czasami wymagają trochę pracy z przygotowniem, ale efekt gwarantujemy wart będzie włożonej pracy. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.

  1. Podziękuj gościom za przybycie jakimś małym drobiazgiem, np. cukiereczkiem owiniętym w kawałek tiulu i przewiązanym wstążeczką z karteczką - "dziękujemy Ci za przybycie"
  2. Jeśli masz w rodzinie kogoś znajomego kto umie śpiewać lub grać na jakimś instrumencie poproś go o zaśpiewanie lub zagranie czegoś w kościele lub występ na weselu.
  3. Wejdźcie na salę po amerykańsku rodzinnie parami w rytm dobranej indywidualnie muzyki: rodzice, świadkowie, para młoda.
  4. Zorganizuj śmieszne gadżety: peruki, okulary, nakrycia głowy, czasami znajomi mają - zostały po sylwestrze, przynieś na wesele, złóż w jednym miejscu. Podpowiedz znajomym, że mogą poprzebierać się i porobić sobie śmieszne zdjęcia, możesz poprosić wujka-fotoamatora o pomoc!
  5. Przygotuj gazetkę weselną gdzie w zabawny sposób przedstawisz zaproszonych gości wraz z miejscem gdzie siedzą. Pomoże to w integracji towarzystwa a jednocześnie zapewni chwilę rozrywki w oczekiwaniu na obiad czy pierwszy taniec.
  6. Wyposaż łazienki lub postaw na osobnym stoliczku zestaw ratunkowy: tabletki przeciwbólowe, środki na komary, plasterki na odciski, nitka dentystyczna, igłę z nitką, odplamiacz, pilniczek do paznokci, bibułki matujące, puder/bibułki matujące, rajstopy etc.
  7. W przypadku wesel w upalne dni miej przygotowanych (pożyczonych od rodziny i znajomych) kilka wentylatorów do dyspozycji gości - czasami sale mimo włączonej klimatyzacji z upałem sobie nie radzą, a komfort gości to ważna rzecz.
  8. Zamiast planu miejsc lub jako jego uzupełnienie poproś obsługę o przygotowanie spersonalizowanych drinków na wejście, z chorągiewkami, a na nich imię i nazwisko plus numer stolika.
  9. Rozdaj gościom uzupełnianki (karteczki z pustymi polami do uzupełnienia), zawierające życzenia, porady od gości np. "Ja/My ....... życzymy Wam, by Wasze wspólne życie było pełne ......... i .......... oraz żebyście zawsze pamiętali by…............. . A kiedy Wam się urodzą dzieci dajcie im na imię ........ i ......... . A na romantyczne wakacje pojedźcie koniecznie do ........... etc. ….............. Was gorąco, Wasi zaproszeni goście: .............. ". Odczytanie (części) uzupełnionych karteczek w trakcie wesela zapewni wszystkim sporo śmiechu.
  10. Przygotuj podziękowania dla rodziców w formie prezentacji wyświetlanej na dużym ekranie z projektora, z Waszymi rodzinnymi zdjęciami od czasów narodzin - wzruszenie i wybuchy śmiechu wśród gości gwarantowane.
Jeśli znacie jakieś inne niedrogie sposoby by zaskoczyć gości których nie znamy - prosimy o info - chętnie je tutaj dodamy.

polecamy też zestawienie top 10 najlepszych zabaw oczepinowych

Ocena artykułu: Interesujący 5/6 (3 oceniających)

O autorze:

Piotr Kubiak

 

nasze publikacje - fotografia ślubna