10 najlepszych (top 10) romantycznych filmów tematycze ślubnej czołówka (cz. 2)

Jeśli mamy już wybranego fotografa na nasz ślub, podpisaną z nim umowę, wszystkie detale są pod kontrolną to przychodzi w końcu czas na relaks.

No i teraz w końcu przyszedł czas na właściwe top 10 najlepszych filmów ślubnych - ścisła czołówka.
Zaczynamy oczywiście od końca. No i miłego oglądania!

10. Wieczór kawalerski (1984) / Bachelor Party (USA)
Obsada: Tom Hanks, Tawny Kitaen
Gatunek: Komedia, Romans
Rick (Tom Hanks) i Debbie (Tawny Kitaen) planują ślub, ale najpierw oczywiście wieczór kawalerski. Debbie chce mieć wszystko pod kontrolą, więc wciela się w striptizerkę planując pojawić się na imprezie i zorientować jak się sprawy mają. Rick o niczym nie wie, ponadto ma plany wobec striptizerki, a to i tak dopiero początek problemów.

9. Co się zdarzyło w Las Vegas (2008) / What Happens in Vegas... (USA)
Obsada: Cameron Diaz, Ashton Kutcher, Queen Latifah
Gatunek: Dramat, Komedia, Obyczajowy, Romans
Typowa dla Vegas historia, dwoje ludzi budzi się po upojnej nocy dowiadując się, że od wczoraj są mężem i żoną. Grający tę parę Ashton Kutcher (Jack) i Cameron Diaz (Joy) próbują jakoś odkręcić to nieporozumienie, jednak na drodze do szybkiego rozwodu staje sędzia oraz wygrana Jacka w kasynie w wysokości 3 milionów dolarów.

8. Mój chłopak się żeni (1997) / My Best Friend's Wedding (USA)
Obsada: Julia Roberts, Cameron Diaz, Dermot Mulroney
Gatunek: Komedia, Romans
Julianne (Julia Roberts) ma pomóc swojemu najlepszemu przyjacielowi w przygotowaniach do ślubu, kiedy Julianne orientuje się, że w rzeczywistości go kocha i nie chce go oddać pojawia się problem. Konkurentka (Cameron Diaz) nie zamierza jednak się łatwo poddać.

7. Polowanie na druhny (2005) / Wedding Crashers (USA)
Obsada: Vince Vaughn, Owen Wilson, Rachel McAdams
Gatunek: Komedia, Romans
Dwóch kumpli posiada umiejętność wkręcenia się na każdą weselną imprezę. Po co? Nie od dziś wiadomo, że najłatwiej poderwać samotną dziewczynę właśnie na weselu. Problem pojawia się jednak, kiedy jeden z nich na dobre zakochuje się i to jeszcze nie byle w kim, bo w córce Sekretarza Stanu.

6. Cztery wesela i pogrzeb (1994) / Four Weddings and a Funeral (Wielka Brytania)
Obsada: Hugh Grant, Rowan Atkinson, Andie MacDowell
Gatunek: Komedia, Romans
Hugh Grant w przebojowej roli z Andie MacDowell. O tym, że czasami trudno od razu zauważyć, że to miłość i że czasami nie docenia się tego co się posiada. Zwariowana opowieść z czterema weselami i jednym pogrzebem w jednym filmie.

5. Od wesela do wesela (1998) / Wedding Singer, The (USA)
Obsada: Adam Sandler, Drew Barrymore, Steve Buscemi
Gatunek: Komedia, Romans
Adam Sandler gra w tym filmie młodego pieśniarza występującego na weselach. Sam porzucony wcześniej przed ołtarzem w roli śpiewaka nie radzi sobie za dobrze. W pracy poznaje kelnerkę Julię (Drew Barrymore) która planuje swój ślub, zakochuje się w niej, co oczywiście komplikuje całą sytuację.

4. Monsunowe wesele (2001) / Monsoon Wedding (USA)
Obsada: Vijay Raaz, Lillete Dubey, Shefali Shetty
Gatunek: Komedia, Romans
Tytuł mówi wszystko. Film o tym, że wielkie wesela to i wielki chaos, szczególnie kiedy tradycję miesza się z nowoczesnością. Oczywiście rzecz ma się o kolorowym indyjskim weselu w stylu Bollywood.

3. Klatka dla ptaków (1996) / Birdcage, The (USA)
Obsada: Robin Williams, Calista Flockhart, Gene Hackman
Gatunek: Komedia
Wszyscy wiemy ile wrażeń może przysporzyć spotkanie z przyszłymi teściami. Szczególnie jeśli obie rodziny mają inne trochę inne podejście do życia i spojrzenie na świat. Popisowe role Gene Hackmana i Robina Williamsa.

2. Gnijąca panna młoda (2005) / Corpse Bride (Wielka Brytania)
Obsada (głosy): Danny Elfman, Johnny Depp, Helena Bonham Carter
Gatunek: Animowany
Nie jest to dokładnie komedia romantyczna, daje jednak oddech po obejrzeniu wszystkich poprzednich słodkich raczej filmów. Ciekawy pomysł, animacja i dowcip. Film Tima Burtona

1. Wesele (2004) (Polska)
Obsada: Tamara Arciuch, Maciej Stuhr, Paweł Wilczak
Gatunek: Dramat, Komedia
Jedyny polski film w tym zestawie. Nie jest to również lekka komedia, ale jest o czym myśleć. Wojnar, bogaty ogrodnik z podkarpackiej wsi, urządza córce wystawne wesele. Prezentem od ojca jest drogi samochód, za którego zapłatą ma być pole, które jest własnością ojca Wojnara. Kiedy okazuje się, że dziadek nie jest przekonany do sprzedaży, a auto nie pochodzi z do końca legalnego źródła sprawy się komplikują.

polecamy też początek zestawiania - top 10 filmów

Ocena artykułu: Interesujący 5/6 (48 oceniających)

O autorze:

Piotr Kubiak

 

nasze publikacje - fotografia ślubna